Оподаткування заробітків за кордоном, хто зобов’язаний платити, пояснення юристів

Фіскальна служба України нагадала громадянам, що всі хто, одержував доходи за межами країни протягом 2017 року, а саме авторські виплати, спадщину або заробітну плату, повинні подати декларацію. Юристи взялися за вирішення цього питання та дали пояснення цих слів.

Хто має декларувати доходи

Зі слів керівника відділу зборів і податків з фізичних осіб, в першу чергу дане формулювання застосовне до артистів, спортсменів, моряків, а також тих, хто живе в прикордонній зоні і виїжджає на територію сусідньої держави з метою додаткового доходу. Під це поняття підпадають ті, хто працюють віддалено, тобто фрілансери, які мають можливість працювати і отримувати заробіток за кордоном, перебуваючи у себе вдома: широке поширення це набуло в сфері IT.

Також у фіскальній службі нагадали про можливості подати декларацію поштою або в консульстві (посольстві) у тому разі, коли фізична особа так і залишається перебувати на території іншої країни. Можна скористатися варіантом оформлення довіреності на довірену особу, приміром, це може бути родич або близька людина, і він буде представляти ваші інтереси та декларувати доходи в Україні.

Юристи роблять акцент на той факт, що задекларувати доходи – це одне, а сплатити з них податки – зовсім інше. У відповідності з законодавством України відповідальність за виконання декларування доходу з джерела за межами України покладено на платника. Таким же чином платник несе відповідальність за виплату податків на цей доход. Нагадаємо, що якщо заробіток був отриманий усередині країни, відповідальним за виплату податків є податковий агент, тобто роботодавець.

Відповідальність за неподання декларації

Також варто пам’ятати і про штрафні санкції, якими можуть покарати за несплату податків з закордонного заробітчанства. Якщо ви не подасте декларацію, штраф складе від 51 гривні до 136 (згідно статті 164/1 ПК), а за виявлення невиплачених податків із заробітку фізичну особу зобов’яжуть заплатити, крім суми податку на дохід, ще й штраф, який становить 25 відсотків від усієї суми.

Згідно з чинною законодавчою базою підлягають оподаткуванню з закордонних заробітків виключно податкові резиденти України.

За поясненням тих же юристів, прив’язка до громадянства як визначення резидентності застосовується в останню чергу й лише в тих випадках, коли інші категорії незастосовні. Але, як показує практика, податкові органи нашої країни все ж часто схиляються вважати резидентами абсолютно всіх власників українського паспорта, і тому вони донараховують зобов’язання щодо податків у разі, коли виявляють факт отримання доходу за межами України.

Також слід пам’ятати про укладення договору з роботодавцем для того, щоб виключити подвійне оподаткування. Якщо ви уклали такий договір, тоді для декларації вам необхідно взяти довідку з роботи в розрізі по місяцях, це набагато спростить процедуру оформлення.

Кожен громадянин повинен пам’ятати, що всі отримані доходи підлягають декларуванню, а несплата відповідних податків тягне за собою наслідки. Відповідальність за процедуру оформлення і сплату податків з закордонного заробітчанства лежить виключно на фізичної особі.

Додати коментар

Загальна гілка коментування в російськомовній версії статті