Податок на нерухоме майно: платити штраф, якщо немає квитанції?

Згідно з чинним законодавством з 1 жовтня неплатникам податку доведеться сплатити штрафні санкції 20 % суми боргу.

Скільки і коли платити?

Власники квартир, площа яких понад 60 кв. м., і приватних будинків від 120 кв. м., були зобов’язані до першого вересня сплатити податок на нерухоме майно. Не зробивши дану операцію протягом 30 днів, необхідно заплатити штраф в 10% від суми.

З 1 жовтня нарахування штрафу зросте до 20% від суми несплати. Також треба пам’ятати, що НБУ нараховує пеню від облікової ставки в розмірі 120%. Якщо в цілому сума перевищує 10 мінімальних заробітних плат, то в справу вступає виконавча служба. У свій час, при перевищенні боргу понад 665 тис. грн. неплатник притягується до кримінальної відповідальності.

А якщо квитанції немає?

На практиці виникло питання, як стягувати штраф, якщо квитанція не отримана, і як правильно розрахувати суму до оплати. Прес-служба фіскальної служби нашої держави інформує, що податок сплачується фізичною особою протягом 60 днів після отримання податкового рішення за місцем розміщення предмета оподаткування. Тобто фактично платник зобов’язаний заплатити податок після отримання квитанції, таким чином, штрафні санкції не нараховуються, і людина оплачує тільки сам податок. Але піднімається питання чесності власника – дійсно він не отримав повідомлення або просто викинув його в сміттєвий бачок. ГФС, передбачаючи таку ситуацію, звернулася з проханням самостійно ставити це питання в місцевих органах фіскальної служби для максимально швидкого отримання розрахунку. Незважаючи на певну пропускну здатність податкової, квитанція рано чи пізно прийде, і до оплати буде вся сума.

Як же розрахувати ставку

Нагадаємо, що податкову ставку визначають місцеві органи самоврядування, і на 1 кв. м. вона не повинна перевищувати 2% від мінімальної заробітної плати. Поточний рівень зарплати встановлений 1450 грн., і максимально можлива ставка дорівнює 29 грн/кв. м. До прикладу, в Києві ставка податку на нерухомість введена на точці 1%, відповідно, вона становить 14,50 грн. Важливо не забувати, що базою оподаткування вважається та квадратура, яка перевищує встановлений рівень у 60 кв. м. на кожного співвласника. Припустимо, ви господар квартири площею 120 квадратів, значить, ви повинні сплатити (120-60)*14,50=870 грн.

Додати коментар

Загальна гілка коментування в російськомовній версії статті