Правила оформлення новоприйнятого співробітника на офіційну роботу

Податківці дали пояснення щодо правил оформлення нового співробітника, а також про відповідальність, яка покладається на роботодавця за порушення, пов’язані з трудовим законодавством.

Основні правила оформлення нового співробітника на підприємство

Представники державної фіскальної служби нагадують роботодавцям, що, згідно з основним нормативним документам трудового законодавства, співробітника ні в якому разі не можна допускати до своїх обов’язків при відсутності підписання договору трудового найму, а також попереднього сповіщення про таку подію державного фіскального органу.

При оформленні співробітника суб’єкту ведення господарської діяльності слід:

  • скласти договір трудових відносин (найму) в письмовому вигляді;
  • оформити наказ по підприємству про допуск до виконання обов’язків відповідного співробітника;
  • оповістити Державну фіскальну службу про прийняття на роботу того чи іншого працівника.

При виконанні даної послідовності слід пам’ятати про те, якщо ви приймаєте на роботу нового співробітника, необхідно подати у фіскальний орган повідомлення завчасно, тобто до початку працівником своєї роботи. Дане сповіщення робить керівник підприємства, організації або фірми або особа, ним уповноважена, територіальному органу державної служби відповідно до місця обліку підприємства як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

  • за допомогою електронного зв’язку з обов’язковим використанням цифрового підпису відповідальної особи;
  • у паперовому вигляді з електронною копією;
  • якщо укладених договорів менш ніж з п’яти особами, можна подавати повідомлення тільки в паперовому вигляді.

Відповідальність, передбачена на порушення законодавства

Якщо оповіщення до фіскального органу не було подано, застосовується штраф розміром в одну зарплату мінімальну, тобто на даний момент – 3723 гривень.

Якщо працівника допустили на робоче місце і при цьому не був оформлений договір трудової угоди або оформлений працівник на неповний час роботи, а він перебуває на підприємстві повний робочий день, оплата праці відбувається без перерахування внесків до пенсійного фонду, а також без сплати податків, органом управління держпраці передбачений штраф в обсязі тридцяти мінімальних зарплат.

У разі порушення державних гарантій передбачено штраф – десять мінімальних місячних зарплат.

Додати коментар

Загальна гілка коментування в російськомовній версії статті