Ринок вакансій: труднощі в пошуку персоналу

На даний момент у нашій країні величезний дефіцит кадрів, причиною тому є різні чинники. Як говорять багато експертів, це і так зване явище «відпливу мізків», і кадрова підготовка в навчальних закладах, та інші причини, які знижують рівень професіоналізму і провокують небажання до саморозвитку робочого населення країни.

За словами заступника директора служби зайнятості, в Україні величезна кількість місць для робітників (близько 60000), а підприємства не мають можливості поповнити свої вакансії. Експерти багато в чому перекладають провину на безвиз, з тієї точки зору, що багато професійних кадрів виїжджають з країни в пошуках кращої роботи і рівня життя.

Витік кадрів

Перед тим як ми отримали безвиз, багато давали прогнози з цього приводу. Одні говорили, що шансом виїхати з країни скористаються чи не всі працюючі люди країни, інші стверджували, що глобальних змін не відбудеться. Насправді істина посередині. Не варто приховувати, що багато хто дійсно поїхали, а інші намагаються вижити на території України, хоча і оформили про запас біометричні паспорти (в разі погіршення ситуації можна буде швидко покинути країну).

У більшості випадків люди їдуть заробляти гроші в довколишні країни: Польщу, Чехію та інші, але слід зазначити, що навіть тут працівники некваліфікованої праці одержують значно більшу заробітну плату, ніж багато наших інженерів та представників інших професій на роботах, для яких необхідно вища освіта і кваліфікація.

Якщо вірити статистиці, то в Польщі (за офіційними даними) за 2017 рік працювало більше мільйона громадян України (це набагато більше, ніж в 2016 році). Також часто зустрічаються нелегальні трудові мігранти, яких виявлено в 2017 році порядку декількох тисяч чоловік. У зв’язку з цим важко назвати точну кількість трудових мігрантів, але той факт, що багато покидають країну лише для того, щоб знайти більш оплачувану роботу (і не обов’язково згідно своєї освіти або кваліфікації), – у наявності.

Руки золоті

Також є експерти, які приходять до думки, що в Європі зацікавлені в майстерності наших робочих рук, адже дуже часто необхідні працівники на виконання сезонних заходів і робіт, таких як будівництво, обслуговуючий персонал та інші. Крім того, в наших кадрах потребують країни східної Європи, жителі яких дуже часто їздять на заробітки в більш економічно розвинені країни. Також є велика кількість вакансій і робіт для представників чоловічих професій, таких як сантехнічні роботи, обслуговування житла, ремонт побутової техніки і багато інших, виконання яких вимагає певних навичок, але наявність вищої професійної освіти необов’язково.

Основна маса компаній України дійсно визнають факт нестачі кадрів, але, на жаль, практично нічого не роблять для вирішення даної проблеми. Вони воліють дотримуватися думки, що незамінних людей немає, і до них будуть вибудовуватися черги претендентів на робоче місце, економлять на підвищенні кваліфікації кадрів, мотивації. Але дана позиція є помилковою, і роботодавець з таким підходом ризикує залишитися з порожнім штатом, а в підсумку – на грані банкрутства.

Головне правило порядного керівництва – цінувати свої кадри і ні в якому разі не обмежувати співробітників в бажання саморозвиватися, адже, розвиваючись для себе, вони принесуть користь вашому бізнесу, в іншому випадку цю вигоду може оцінити який-небудь інший директор.

До тих пір, поки наші роботодавці будуть нехтувати своїми співробітниками і не цінувати їх, наші кращі уми і майстри будуть шукати собі більш відповідне і гідне місце роботи, і не виключено, що вони його знайдуть за межами країни, а, відповідно, будуть трудитися на благо іншої держави.

Зараз дуже затребувані фахівці в області програмування, IT-сфери. На практиці трапляється так, що вони дійсно залишають країну, знайшовши собі роботу в країнах Європи, особливо якщо мова йде про жителів провінцій.

 

 

Додати коментар

Загальна гілка коментування в російськомовній версії статті