Всі податки на майно, отримане в спадщину в 2016 році, повинні бути сплачені до початку серпня

Будь-яке майно, що переходить у власність фізичній особі навіть з прав спадщини, піддається повній сплаті податків. Як було сказано директором Департаменту податкових зборів з фізосіб, всі, хто отримали за 2016 рік спадщину, зобов’язані сплатити податок за певною ставкою від загальної вартості всього майна.

У своєму виступі він згадав про три категорії процентної ставки з податку і розповів, хто до них належить:

  • перша, або нульова ставка, включає в себе тільки найближчих родичів або ж тих, хто входить у першу ступінь споріднення;
  • 5% доведеться сплатити всім фізичним особам, які успадкували яке-небудь майно від резидентів країни;
  • ця категорія включає в собі 18%-ву податкову ставку і сплачується нерезидентами країни, які збираються вступити в права спадщини на майно, розміщене на території України. Також цій процентній ставці піддається будь-яке майно, отримане від нерезидента країни.

Також будь-яка фізична особа, винятком можуть бути тільки родичі першого ступеня споріднення, повинна буде сплатити військовий збір. Він становить 1,5% від всього подарованого або отриманого майна у спадщину.

Кілька згаданих нюансів

Існують кілька нюансів, які необхідно знати фізичним особам, що збираються сплатити податок за будь-якої процентної ставки від всього успадкованого майна:

  • спадкоємці, які отримують майно від найближчих родичів, які входять в таке поняття, як перша ступінь споріднення, не зобов’язані подавати декларацію;
  • нерезиденти України зобов’язуються сплатити всі необхідні податки, а також військовий збір на спадщину до оформлення нотаріально завірених документів, інакше нотаріус вправі відмовити фізичній особі у видачі свідоцтва про вступ у права. Також в даному випадку подавати декларацію немає необхідності;
  • для отримання будь-яких страхових виплат фізичній особі декларацію подавати не потрібно, так як в ролі податкового агента виступає сама страхова компанія;
  • якщо будь-яка фізична особа сплатила податок до того, як все було оформлено нотаріально, їй не потрібно буде подавати декларацію.

Не варто забувати, що крайній термін сплати податків за отриманий спадок в 2016 році закінчується на початку серпня поточного року.

 

Додати коментар

Загальна гілка коментування в російськомовній версії статті