Зміна мінімального заробітку працюючих людей – гарантії від держави

Інформація є актуальною приватним підприємцям і бухгалтеру для СПД. З настанням травня 2016 року величина мінімального заробітку для працюючих шарів населення становитиме 1450 гривень. Це зазначено в Законі України № 928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік», прийнятому 25 грудня 2015 року. Внаслідок зміни гарантій у бік збільшення змінюється і прожитковий мінімум країни.

Варто пам’ятати, що роботодавці, які платять своїм працівникам меншу суму, повинні підвищити основний заробіток до 1450 гривень.

Величина мінімальної заробітної плати тягне за собою збільшення ЄСВ. Так, соціальний внесок з травня буде становити 319,00 грн. За другий квартал 2016 року сума соціального внеску для працюючих становитиме 941,16 грн.

Показники єдиного податку підприємців, які відносяться до першої або другої групи, не змінюються. Вони розраховуються виходячи з мінімального заробітку, встановленого на 1 січня 2016 року.

Показники податкової соціальної пільги не змінюються, адже вони розраховуються виходячи з мінімального заробітку для працюючого населення, встановленого на 1 січня 2016 року.

Збільшення заробітної плати підприємцями, які платять менше 1450 гривень, є обов’язковим.

 

Додати коментар

Загальна гілка коментування в російськомовній версії статті